tarpukario ir šiuolaikiško šeimos gyvenimo dermė

METAI: 2021
VIETA: KAUNAS

Pristatome interjero realizaciją K. Donelaičio gatvėje 1932 m. tarpukariniame name. Nors butas jau turėjo autentišką išplanavimą, buvo stengtasi jį pritaikyti šeimai ir funkciškai teisingai išdėlioti erdves. Užduotis buvo nelengva, nes tuo pačiu norėjosi išsaugoti daug paveldo elementų. Turėjome tikslą, kad namo kontekstas atsispindėtų ir viduje.

Nors ir buvo restauruotas autentiškas parketas, pasirinkta tamsi jo spalva, kuri primena, jog šiam namui beveik šimtas metų. Akcentavome ir lubose esančius užapvalinimus, tad buvo nuspręsta sienas ir lubas dažyti konstrastingomis spalvomis. Bute formuojama erdvi svetainė, jos pagrindinis akcentas – ilgas valgomojo stalas, ir už jo kabantis didelio formato paveikslas.

Bute norėjosi išvengti tradicinės virtuvės išklotinės, todėl pasirinktas išskaidytos virtuvės principas – frontalinė siena be aukštų spintelių ir už sienelės esanti jos dalis su aukštomis funkcionaliomis spintomis.

Bute pavyko pritaikyti ir autentiškus išlikusius elementus: atgaivinome senas ąžuolinio parketo grindis, restauruotos senos medinės durys, prikelti naujam gyvenimui autentiški radiatoriai, buvusių langų rankenėlės panaudotos naujuose balduose. Išsaugotos bute buvosios nišos ir angos, joms suteikiant naujas funkcijas.

Interjere naudotos ilgaamžės medžiagos: natūralaus akmens apdaila vonios kambariuose, taip pat kaip grindų danga zonose, kur neišlikęs autentiškas parketas, virtuvėje - granito stalviršis su sienele. Virtuvės ir vonios kambario baldų fasadams pasirinktas natūralaus ąžuolo lukštas.

Šiame bute labai svarbi visuma – ieškojimas santykio tarp seno ir naujo, modernaus ir autentiško.