žaliakalnio vila

metai: 2021
vieta: kaunas

Žaliakalnis atspindi tarpukario dvasią – naujo gyvenimo kūrimą bei seno derinimą su nauju. Kuriant Žaliakalnį, prioritetu tapo medžių ir natūralaus reljefo išsaugojimas, taip susiformavo šlaitų įrėminti sklypai, papuošti moderniomis vilomis. Tarpukariu čia apsigyveno kultūrinis, finansinis, politinis ir karinis elitas.

Rekonstruojamas namas E. Fryko gatvėje išdėstytas dviem lygiais, reaguojant į šlaito reljefą – nuo gatvės patenkame iškart į antrą pastato aukštą. Nusileidus vidiniais laiptais, pasitinka kiemas, atsiveriantis į Kauno panoramą. Siekiant atgaivinti namą, darbas vyko dviem kryptimis – pritaikyti pastatą šeimos gyvenimui ir sukurti beveik itališką kiemo nuotaiką.

Fasade suprojektavome kampinius langus, suteikiančius modernumo ir leidžiančius grožėtis miesto panorama. Vakarinėje namo pusėje prikėlėme namo portiką, rekonstruojant kolonas ir įrengiant atvirą balkoną antrame aukšte. Iš E. Fryko gatvės pusės nusprendėme atstyti šlaite pakibusį tiltelį – pagrindinį įėjimą į namą. Parinkome šviesių tonų fasado apdailą, būdingą to meto Žaliakalnio viloms.

Kieme pavėsį kuria pergola, nuo baseino atsiveria miesto panorama, kraštovaizdžio architektai šlaitui sukūrė rožių, viksvų ir vaismedžių kompoziciją. Dar žemiau šlaitu veda laipteliai paskendę čiobrelių, mėtų ir miskantų gausoje.

Landšafto projektas: Asta Grabauskienė.